Print Friendly, PDF & Email

Szczecin. Polska. Ponad miesiąc temu na terenie Szpitala w Zdunowie rozpoczęła sprawdzanie otrzymanych różnymi drogami informacji o nieprawidłowościach – Grupa Specjalna X2 – dziennikarzy śledczych. GS X2 jest faktycznie wsparciem uzupełniającym pracę innych dziennikarzy śledczych, którzy na terenie Szpitala w Zdunowie pojawili się już formalnie, w dniu 1 marca 2011 roku.

Z materiałów zebranych od osób anonimowych, które w istotny sposób potwierdzają przypuszczenia dziennikarzy śledczych i fakty udokumentowane, jasno wynika, że w Szpitalu doszło do korupcji przy przydzieleniu na cele mieszkalne willi tzw. wagnerówki – na terenie Szpitala – przez Tomasza Grodzkiego Dyrektora Naczelnego dla dr Janusza Wójcika, nota bene jego zastępcy.
Sam dr Janusz Wójcik zasługiwał na mieszkanie, bo musiał je otrzymać, otrzymał mieszkanie, bo … był bezdomny ! Przyznane bezprawnie „mieszkanie” – willa przedstawiona na zdjęciu.

Jak naprawdę to naprawdę jest ?

Korupcja w Szpitalu jest faktem bezspornym, ponieważ w Szpitalu Zdunowo już wiele lat wcześniej dr. Wójcik otrzymał mieszkanie z zasobów szpitala, przy ulicy Sokołowskiego 20/9, które wraz z rodziną zamieszkiwał.
Wg zebranych przez dziennikarzy informacji dr Janusz Wójcik – wykupił mieszkanie na własność, którym obecnie włada jego syn, a ten wynajmuje je innym kolejnym osobom.
Faktem bezspornym jest, że obecnie mieszkanie znajduje się w tzw. Wspólnocie Mieszkaniowej.
Zdjęcia przedstawiające przydzielone pierwsze mieszkanie.
Swego czasu – wg informacji zebranych z różnych wiarygodnych źródeł – dr Wójcik twierdził, że rozchodzi się się z żoną, co też mieszkańcy poddali pod wątpliwość, ponieważ chodziło o zachowanie przydzielonego mieszkania przez władze szpitala i willi otrzymanej – jako drugie ”mieszkanie” – już niezgodnie z prawem. W rzeczy samej następnie widywano rzekomych „rozwodników” – nawet w kościele, trzymających się za ręce. Po jakimś czasie już nawet nie udawali, że się rozwodzą, bo stwierdzili, że Tomasz Grodzki ma takie moce plecy w Prokuraturze i wszędzie, że te go też chronić będą. Tak ta „bezdomność” Janusza Wójcika wyglądała, jak nowe prawo w Szpitalu Zdunowo – stanowione przez Tomasza Grodzkiego.
W rzeczy samej rozdawnictwo mieszkań dowolne i wbrew przepisom stanowi korupcję i wywołuje od lat oburzenie mieszkańców Zdunowa. Nie można dawać nikomu dwóch mieszkań służbowych, nie można dawać mieszkań pracownikom kontraktowym, jak wskazał – Bogusław Sadowski.

Tomasz Grodzki wg mieszkańców ma wszystkich w kieszeni

W Zdunowie i okolicach panuje wręcz od lat przekonanie, że Tomasz Grodzki Dyrektor Szpitala ma wszędzie znajomości, począwszy od Prokuratury, po Sądy, a że jest też Radnym Miasta Szczecin, gdzie występuje „jako prawy obywatel” z ramienia Platformy Obywatelskiej – to może wszystko i wszyscy „mogą mu skoczyć”, jak twierdzą ci, co go doskonale znają od wielu lat.

Aby nie być gołosłownym, pikanterii niech doda fakt, że Prokuratura w Szczecinie wie o poczynaniach Tomasz Grodzkiego, ponieważ ponad 10 lat temu była informowana o korupcji z przydziałem willi dla dr Janusza Wójcika, przez Bogusława Sadowskiego, jednak nic w tej sprawie nie zrobiła. W zemście za ten fakt – Tomasz Grodzki Dyrektor Szpitala w Zdunowie – niszczył działalność gospodarczą osoby Bogusława Sadowskiego, który o tym fakcie zawiadomił Prokuraturę – do tego stopnia, że zlecał innym osobom zwalczanie poprzez oszczercze artykuły w prasie na terenie Polski – odnośnie usług badania gęstości kości u dzieci i dorosłych, wykonywanych legalnie, przy pomocy najlepszego światowego sprzętu tzw. sonarowego, w tej dziedzinie umieszczonego w busie zwanym też Osteobusem. Ponadto do tej kampanii oszczerstw zaangażował też znajomych lekarzy, którzy mówili o rzekomym oszuście z busa zwanego Osteobusem, którego ściga policja i wykonuje nielegalne zabiegi – usługi za co pobiera pieniądze.
W tej materii dziennikarze śledczy zebrali dowody znajdujące się od lat w obiegu tzw. publicznym, co też będzie stanowiło odrębne materiały dowodowe przeciwko Tomaszowi Grodzkiemu i pseudo dziennikarzom, którzy nie mając bladego pojęcia o czym piszą – pisali oszczerstwa, na jego zamówienie.

Na kolejny dowód przytoczyć należy, fakt blokowania działalności gospodarczej w tym zakresie na terenie Szczecina, przez media publiczne, które były na Targach Zdrowia w dniu …, gdzie prowadzący badania gęstości kości miał tak liczne zainteresowanie, że ustawiła się do niego bardzo duża kolejka, co też obrazuje zdjęcie.
Media mówiły o Targach Zdrowia – jednak kompletnie nic o badaniu gęstości kości i usługach prowadzonych przez pokrzywdzonego.
Kolejnym przykładem jest istotny fakt, że wszystkie placówki dziecięce jak: szkoły, przedszkola itp. w Szczecinie odmówiły badania dzieci – poddając pod wątpliwość wiarygodność rzeczonej działalności, która Bogusław Sadowski wykonuje od lat na terenie całego kraju, tylko nie na terenie Szczecina, gdzie przed wydarzeniami opisanymi powyżej – wykonywała bez zastrzeżeń i cieszyły się dużym.
Na temat badań prowadzonych przez Bogusława Sadowskiego negatywnie wypowiadał się publicznie Wojewódzki Konsultant ds. pediatrii. Między innym mówił, że jak będzie potrzeba takich badań dla dzieci, to zajmą się tym za darmo w szpitalach.
Oczywiście to jest nieprawda, bo Narodowy Fundusz Zdrowia takich badań nie finansował.

Zatem jak widoczne są „szerokie układy” Tomasza Grodzkiego i co „on może” – w tym krótkim artykule już Państwo zobrazować sobie mogą.
Jedno jest pewne. Społeczeństwo nie może pozwalać na bezprawie, ludziom na stanowiskach, którzy je nadużywają.
Brak reakcji w porę spowoduje, że problem ten przeniesie się na innych obywateli, i wkrótce może spotkać każdego obywatela.
Brak reakcji to zezwolenie na patologię i przestępczość. O tym, wszyscy musimy pamiętać.
Jeżeli obywatele nie zahamują tego zjawiska, to prędzej, czy później staną się jego ofiarami.

 

Materiał przygotował do publikacji:
Piotr Moskwa
www.Infoekspres.pl
Polskie Media Niezależne
Polska, 20 sierpień 2011, godz. 16∶55

Misja Mediów Prawdy Bez Cenzury, Granic i Tajemnic

Masz podobny temat ?
Skontaktuj się ze mną.
Kontakt: +48 792 878 969

Zwiastun temat

Już niebawem, więcej w kolejnych pięciu artykułach o następujących tytułach:
1. Sprawy następne to operacje przeszczepu płuc, którymi zajmuje się Tomasz Grodzki, a w związku z tym nikt nie ma prawa informować mediów, ani kogokolwiek na ten temat.
2. Przetarg na informatyzację Szpitala w Zdunowie – wygrany przez syna dr Sella
Sprawa szpitalnej windy, którą wozi się osoby chore i osoby zmarłe.
3. Brak umów dla najemców lokali z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie, Od momentu przejęcia.
4. Bogusław Sadowski badający gęstość kości u dzieci i dorosłych w Polsce – kontra Tomasz Grodzki, „układy lekarskie” i pseudo dziennikarze, czyli karny aspekt oszczerstw
5. Bogusław Sadowski ma być wyrzucony z mieszkania na mocy eksmisji z uwagi na rzekomo prowadzaną w nim działalność gospodarczą. Sprawa sądowa w toku

Podziel się informacją:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Flaker
 • Kciuk.pl
 • MySpace
 • Pinger
 • Twitter
 • Wahacz.pl
 • LinkedIn
 • Yahoo! Buzz
 • Bitacoras.com
 • BlinkList
 • Co-Robie.pl
 • Diigo
 • Grono
 • Gwar
 • Śledzik
 • Wykop
 • Add to favorites

Dodaj komentarz