Infoekspres Polska - Polskie Media Niezależne

Poszukujemy kandydatów na stanowiska Arbitrów, zwanych inaczej sędziami. Kandydaci, zarówno mężczyźni i kobiety - powinni mieszkać w Szczecinie lub okolicach, mieć minimum 35 lat, nieskazitelny charakter, być nie karani za przestępstwa pospolite, mieć doświadczenie etc. Pierwsze posiedzenia Narodowego Sądu Arbitrażowego przy Kancelarii „PrawoMocny” w Szczecinie rozpoczną się najwcześniej w okresie 1 - 3 miesięcy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie sądu Narodowy Sąd Arbitrażowy w Szczecinie

Z uwagi na próbę destabilizacji Sądu Arbitrażowego na Podlasiu i z racji potrzeby bieżącej realizacji przyjętych pozwów w dużej ilości – zamyka się czasowo przyjmowanie nowych pozwów w tym Sądzie.

W ramach przyjętych rozwiązań do wiadomości publicznej przekazujemy, że od dnia 20 kwietnia 2023 roku – wszystkie pozwy – w formie elektronicznej należy składać do Narodowego Sądu Arbitrażowego w Szczecinie, na adres: biuro-podawcze.sa@prokonto.pl
Rozpatrzenie spraw przyjętych przez Sąd nastąpi w kolejności – zgodnej z wcześniejszą informacją publiczną w tym zakresie, tj. w czasie 1-3 miesięcy od złożenia pozwu/pozwów.

Informujemy ponadto, że wszystkie pozwy muszą być opłacone, zgodnie z cennikiem, wówczas zostaną formalnie zatwierdzone do rozpatrzenia przez arbitrów.
Reasumując: Każdy pozew nieopłacony, pozostanie zarchiwizowany, po czasie 1 miesiąca, a po trzech miesiącach archiwizacji – bezpowrotnie zniszczony.

Obsługa i koszty podstawowe w Narodowym Sądzie Arbitrażowym w Szczecinie

Składanie pozwów i koszty:
1. Przez ludzi prowadzących szeroko pojmowaną działalność gospodarczą, w tym posiadającym niezapłacone faktury - rachunki. Koszt złożenia jednego pozwu, również pozwu o zapłatę (faktury - rachunku) - wynosi 2.000.00 złotych.
2. Przez ludzi mających zatrudnienie, emeryturę, rentę i inny dochód - wynosi 1.000,00 złotych.
3. Przez ludzi nie mających zatrudnienia i określonych dochodów, w tym również w sytuacji, kiedy prowadzą wspólne gospodarstwo - wynosi 0,00 złotych.
W przypadku sprawdzenia sytuacji materialnej powoda/powodów, zgodnej z pkt. 3, co oznacza dopuszczenie do złożenia pozwu - sprawa będzie procedowana.
Koszt wniesienia pozwu w przypadku pkt. 3 do N.S.A. w Szczecinie, w sumie: 1.000,00 złotych, będzie potrącony na jego rzecz, od sumy należności, którą ściągnie Windykacja Sądowa od strony pozwanej, czyli podsądnego/podsądnej - zwanej dłużnikiem, z racji orzeczonego wyroku.

Uwaga !
Wymienione Sądy Arbitrażowe nie przyjmują pozwów zbiorowych.
Każdy złożony pozew dotyczy sprawy jednego powoda/jednej powódki.
Pozew można wnieść przeciwko urzędnikowi oraz przeciwko przedsiębiorcy, ponadto o zapłatę faktury – rachunku, pozew imienny: w stosunku do przedsiębiorcy.


Z poważaniem,
Piotr Moskwa
Prezes / Zarząd
Kancelaria „PrawoMocny”
http://www.kancelaria.prawomocny.org/
Tel. służbowy +48 793 669 290, w godz. 08.00-16.00, w dniach: pon.-pt.
Tel. bezpośredni +48 792 878 969, w godz. 08.00-20.00, przez 7 dni w tygodniu.

Patronat Medialny:
Infoekspres Polska 1998-2023
http://www.infoekspres.pl/

Szczecin, 20 kwiecień 2023 rok, godz. 03.26

nach oben