Infoekspres Polska - Polskie Media Niezależne

Aktualizacja, 22 marzec 2024 rok: Poszukujemy kandydatów na stanowiska Arbitrów, zwanych inaczej sędziami. Kandydaci, zarówno mężczyźni i kobiety - powinni mieszkać w Szczecinie lub okolicach, mieć minimum 35 lat, nieskazitelny charakter, być nie karani za przestępstwa pospolite, mieć doświadczenie etc. Pierwsze posiedzenia Narodowego Sądu Arbitrażowego przy Kancelarii „PrawoMocny” w Szczecinie rozpoczęły się w listopadzie 2023-go roku, w trybie sesji.

Infoekspres Polska – Polskie Media Niezależne

W ramach ustaleń dotyczących zatrzymania, w dniu 31 marca 2023 roku Roberta Paligi w Katowicach, w dniu 1 kwietnia postanowiłem skontaktować się z VII Komisariatem Policji w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 5, gdzie miało miejsce zatrzymanie.

Po godzinie 15-tej zadzwoniłem na VII Komisariat. Długo nikt nie odbierał telefonu. W końcu odebrał dyżurny i powiedziałem w jakiej sprawie dzwonię. Funkcjonariusz nie zaprzeczył i nie potwierdził, że Robert Paliga został zatrzymany przez Policję.
Stwierdził, że uprawniony do udzielania informacji jest rzecznik Policji w Katowicach pani podkomisarz Żyłka, do której może mi dać numer telefonu.
Numer telefonu wziąłem i po chwili dzwoniłem do pani rzecznik.
Jak się okazało numer telefonu, który otrzymałem nie był numerem właściwym. Dodzwoniłem się do zastępcy dyżurnego tego samego Komisariatu. Zastępca dał mi właściwy numer, po czym dosłownie za kilka minut – rozmawiałem z panią Żyłką, rzecznikiem Policji w Katowicach.
Rozmowę zakończyłem około godz. 15.50 z wynikiem podobnym do pierwszego, Nikt faktów zatrzymania Roberta Paligi nie potwierdził, ani tym faktom nie zaprzeczył.

O zatrzymaniu Roberta Paligi dowiedzieliśmy się z informacji publicznej, którą zatrzymany sam nagrał w ramach filmu i umieścił w Internecie.
Jak się dowiedziałem od moich rozmówców, nie we wszystko można wierzyć, co w Internecie się ukazało i w nim jest.
W tym wypadku wszystko jest prawdą.
Robert Paliga zgłosił się na ten Komisariat Policji w Katowicach, z uwagi na obowiązek nałożony przez Sąd, w tym też przypadku, że przebywał w Katowicach poza miejscem zamieszkania i nie mógł tego zrobić w Goniądzu.
W momencie sprawdzania danych osobowych Roberta Paligi - funkcjonariusze poinformowali go, że zostanie zatrzymany do dyspozycji sądu.

Sprawę dotyczącą zatrzymania Roberta Paligi próbowałem ustalić, korzystając z następujących numerów telefonów:
1. 47 851 39 00 - dyżurny
2. 47 851 26 66 - z-ca dyżurnego
3. 600 208 518 – rzecznik Policji, pani podkomisarz Żyłka

Mając na uwadze to, że Robert Paliga zajmuje się między innymi tworzeniem Sądów Arbitrażowych w Polsce i innymi bardzo ważnymi sprawami, to zatrzymanie jego jest nieprzypadkowe.


Piotr Moskwa
Infoekspres Polska
www.Infoekspres.pl
Polskie Media Niezależne 1998-2023
Szczecin, 2 kwiecień 2023 rok, godz. 9:14

nach oben