Polsce grozi wybuch wojny domowej. To fakt – po łańcuchu dziwnych wydarzeń w kraju, od momentu Smoleńska 2010 roku

Print Friendly, PDF & Email

Polska. Nastroje Polaków w stosunku do rządzących mogą budzić obawy, że Polska może stanąć w ogniu wojny domowej. To nie jest fabuła do filmu, ale poważne zagrożenie podyktowane faktycznymi wydarzeniami, dziejącymi się od momentu, kiedy pod Smoleńskiem zginęli najwyżsi dostojnicy państwa polskiego.

Powoli zatem – przelewa się czara goryczy, która już wylewa wszystkie fakty na światło dzienne – dzięki Internetowi.
Żadne media kontrolowane przez rządy niepolskie, Platformę Obywatelską i szerokie układy PRL-owskie – nierozliczone, podobnie jak w Czechosłowacji – Polakom Prawdy nie powiedzą.

W nieznanych okolicznościach giną funkcjonariusze państwowi, którzy mieli inny pogląd na „katastrofę smoleńską”, to samo stało się z dociekliwymi dziennikarzami. Można by rzec, że w Polsce dokonuje się egzekucji ludzi, bowiem jak rozumieć fakt, że odbierają sobie życie np. w modnych okolicznościach „z powodu problemów finansowych”. Na ten przykład weźmy Andrzeja Leppera. Oczywiście jest to przykład parlamentarzysty z tzw. „górnej półki” – sejmowej, rządzącej itd. Andrzej Lepper opowiadał o Klewkach, Talibach. Mówiono więc, że zwariował. Nagle odebrał sobie życie z powodu „problemów finansowych”, pomimo, że wszelkie problemy praktycznie zażegnał i ratował życie ludzkie we własnej rodzinie. Czyż to nie jest nonsens ?

Dziś już wiemy, że ci Talibowie i „widzenie” Andrzeja Leppera to była wiedza o polskich obozach Guantanamo itd. – w Polsce istniejących. Zaprzeczał temu przed kamerami przedstawiciel tych samych ludzi – Leszek Miller, który niedawno też do kamery powiedział, że Ustawa o ROD z 2005 roku, to był bubel od samego początku itd. Śmiał się z Polaków, bowiem on też za ten bubel prawny jest odpowiedzialny !

Cóż Polakom po tym ?

Daleka jest w Polsce droga do sprawiedliwości, a ściślej do rozliczenia ludzi odpowiedzialnych, rządzących, uwikłanych w afery etc.
Od kiedy wiadomo, że nie rozliczono sądownie Komunistów, po roku 1989, od momentu tzw. słynnej „grubej kreski” – Tadeusza Mazowieckiego, to rzecz jasna, że już tak będzie przez lata w innych przypadkach.

Polacy dziś już dokładnie wiedzą, że opcji rozliczania rządzących nie ma, dopóki tego stanu nie zmienią !
Czy zatem nie mamy Polski podobnej do tej sprzed roku 1989, kiedy rządziła PZPR ?
Czy dziś w Polsce nie mamy powtórki z rozrywki ?
Czy nie można już porównać Platformy Obywatelskiej do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej – nazywając ją po prostu:
Polską Zjednoczoną Platformą Obywatelską.

Dowiedz się wszystkiego…

Rozbicie zakładów pracy i danie gospodarki w obce ręce może dziś rodzić kolejne niepokoje społeczne. Pomimo „uśpienia narodu” na długie lata rzekomą demokracją i dostępem do wszelkich praw wynikających z Konstytucji – Polacy już dziś wiedzą, że nie o to im chodziło, aby został zniszczony Polski Przemysł i cała gospodarka narodowa. Dziś już Polacy nie wierzą w szczytne hasła, że Polska jest krajem demokratycznym, czyli poszanowania: prawa, ludzi, pracy, zdrowia, wolności słowa itd.

Cóż Polakom po Konstytucji RP, kiedy Trybunał Konstytucyjny ma co robić, stojąc na jej straży ?

Skarżenie się masowe Polaków do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i przegrywanie w nim spraw przez Polskę – wybitnie świadczy o tym jakie w niej prawo obowiązuje ?
Każdy swoje brudy pierze u siebie – jednak Polacy muszą prać w Strasburgu, bo za słabe są „proszki polskie” – tak o demokracji powiadają prześmiewcy rzekomej demokracji polskiej i mocy polskiej Konstytucji.
Kto jeszcze dziś wierzy z ludzi dorosłych, którzy przeżyli Komunę w Polsce, że Polacy chcieli wejść do Unii Europejskiej ? W to nawet już nie wierzą ludzie młodzi.

Huśtawka nastrojów Polaków niepokoi, bowiem masa ludzi nie wierzy w to, że w Polsce Wybory są uczciwe. Stąd wiadomo, czemu nie chodzą na Wybory ?!
Polacy, prawdziwi patrioci dziś twierdzą iż w Polsce po roku 89, – nic się nie zmieniło na lepsze. Jest nawet gorzej, niż w czasie Komuny. Trudno się z tym nie zgadzać.

Ostatnie wydarzenia w Polsce, wszechpotężna korupcja i narastające afery wszelkiego typu – mające podłoże i powiązania z ludźmi rządzącymi Polską, nie nastrajają optymistycznie – tysięcy ludzi, którzy stracili całe swoje majątki. Jakby tego było mało – działają w Polsce podobne mechanizmy, które mają się dobrze i nikt nie zamierza z rządzących tego zmieniać.

Obietnice, obietnice i nic więcej – tak było przed rokiem 1989 i dzieje się obecnie.

Zanim nastała owa „polska demokracja” (czytaj: zaczęło się niszczenie majątku narodowego, wprowadzano pseudo prywatyzację, wpuszczano obce interesów i dano im szerokie poparcie etc.) – był czas przed rokiem 1989.
Zgodnie z planem wywodzącym się z robotniczych postulatów Solidarności – Polska miała być innym krajem. Niestety jak wiemy dziś wszyscy związek został celowo wmanewrowany do polityki. Nie rozliczono rządzących w okresie PRL-u i odpowiedzialnych za zbrodnie etc. Nie rozliczono pochodzenia fortun finansowych prominentów. Nie zdelegalizowano partii, która rządziła Polską.
Te fakty spowodowały, że obecnie wzrasta napięcie powtórnie oszukanych Polaków przez ludzi wywodzących się z Solidarności, którzy na jej plecach doszli do władzy. Wzrost napięcia i rozgoryczenia, stan wszechobecnej krzywdy i niesprawiedliwości budzi, zarazem niepokojące nastroje mówią o tym, że Polacy mają dość takiej Polski.

Solidarność pod wodzą Piotra Dudy w okolicznościach różnych rocznic obchodzonych w Polsce, a przede wszystkim kolejnej rocznicy: Podpisania porozumień Sierpniowych – ponownie próbuje reaktywować robotniczą siłę narodową. To są fakty.
Teraz fakt najciekawszy:
Piotr Duda – Przewodniczący Solidarności zarzucił Lechowi Wałęsie, że nie zrealizował wszystkich postulatów robotniczych.
Z tym potrzeba się zgodzić.
Dlatego dziś mamy taką Polskę, a nie inną.
Jeżeli założymy, że Solidarność zechce zrealizować wszystkie postulaty, a w ramach ich dodamy wszystkie krzywdy Polaków, a tym samym zostaną postawione nowe siły do realizacji zmian w Polsce, to scenariusza wydarzeń w Polsce nie da się przewidzieć.

Dziś Lech Wałęsa – proponuje rządowi pałować protestujących, proponuje pałować Solidarność.

 

Karol Strzemiński
Grupa NGI – Media Zachodnie
Polskie Media Niezależne
Polska, 2 wrzesień 2012 rok, godz. 03:11

Podziel się informacją:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Flaker
 • Kciuk.pl
 • MySpace
 • Pinger
 • Twitter
 • Wahacz.pl
 • LinkedIn
 • Yahoo! Buzz
 • Bitacoras.com
 • BlinkList
 • Co-Robie.pl
 • Diigo
 • Grono
 • Gwar
 • Śledzik
 • Wykop
 • Add to favorites

Dodaj komentarz