Na budowie u „Drzymały”, czyli u niezależnego dziennikarza i wielkiego patrioty – Piotra Moskwy ze Szczecina

Print Friendly, PDF & Email

„Szczeciński Drzymała” – Tak można powiedzieć o Piotrze Moskwa !

Piotr Moskwa ze Szczecina, to człowiek, który 35 lat temu rozpoczął misję społeczno-publiczną dla Polski i Polaków.
W latach 80-tych Piotr Moskwa nie był osobą znaną i rozpoznawalną na ulicy, jednak dzięki internetowi od lat 90-tych jest kojarzony przez tysiące osób jako przedsiębiorca – człowiek z ideą, który od zawsze pisze i mówi prawdę o tym, że Polska nie jest wolnym i suwerennym krajem. W połowie lat 90-tych Piotr Moskwa cudem uchodzi zamachowcom, którzy strzelają do niego z broni maszynowej, zaraz po tym jak wyszedł ze swojej firmy.
Sprawę zgłasza mediom w Szczecinie i organom ścigania. Piotr Moskwa zamach wiąże z próbą przejęcia jego wywiadowni gospodarczej oraz innych interesów, w tym spraw patentowych etc. Wtedy nie podejrzewa jeszcze, że zamach na jego życie może się wiązać również z próbą uciszenia, aby nie głosił publicznie, że Polska jest pod okupacją.
Poinformowane o sprawie zamachu media – nie pomogły Piotrowi Moskwa. Wówczas Piotr Moskwa postanawia o budowie polskich mediów, które staną na straży Polskiej Racji Stanu, tym samym zajmą się pilnowaniem porządku prawnego w Polsce. Postanawia, że jego media będą między innymi wyjaśniały i nagłaśniały sprawy bezprawia, nadto zawsze działały w ważnym publicznym interesie.
W roku 1998 Piotr Moskwa rozpoczyna budować Polskie Media Niezależne – działające NON PROFIT (niezarobkowo), w ramach których zaczyna działać pierwsze wydawnictwo i serwis www Infoekspres – za granicami Polski, aby je następnie ujawnić w Polsce. Piotr Moskwa formalnie staje się niezależnym dziennikarzem, następnie sam szkoli kadry dziennikarskie i wydaje Legitymacje Prasowe. Przez wiele lat Piotr Moskwa prowadzi misję pod „przykrywką”, czyli używając licznych pseudonimów i pisząc w wielu językach, aby jego media mogły zaistnieć na rynku polskim.
W roku 2008 Polskie Media Niezależne (nadal NON PROFIT) zaczynają działać w Polsce. Formalnie rusza pierwszy Infoekspres, następnie kolejne wydawnictwa i serwisy. Od roku 2008 Piotr Moskwa ujawnia historię powstania jego mediów i nie kryje swojego nazwiska.
Zgodnie z wykładnią działania dziennikarsko-medialnego – Piotr Moskwa staje się osobą powszechnie znaną, bowiem zajmuje niszę medialną w Polsce, w której jako jedynej można znaleźć ścisłe informacje o Polsce okupowanej przez ludzi u sterów władzy, którzy ukrywają swoje prawdziwe intencje i pochodzenie.
Dla wielu przebierańców – udających Polaków Piotr Moskwa staje się bardzo niebezpieczny. Powstaje plan jego uciszenia. W roku 2013 na wiosnę Piotr Moskwa rozpoczyna przebudowę domu. W październiku jego rodzina zostaje napadnięta przez ludzi ze Szczecina, o których pisze i mówi w Polskich Mediach Niezależnych. Po pół roku terroru wobec jego rodziny, na wiosnę 2014 roku – zostają mu i żonie, podstępnie zabrane dwie córki i uwięzione.
Piotr Moskwa na skutek tych wydarzeń praktycznie już na jesieni 2013 roku zmuszony był przerwać rozpoczętą przebudowę domu.
Sytuacja ta doprowadziła do zniszczenia wielu materiałów budowlanych, przepadku zaliczek na materiały, w końcu nieodebranych materiałów z powodu braku środków finansowych itd.
5 grudnia 2015 roku wobec ograbienia Piotra Moskwy z majątku i zniszczenia mu działalności gospodarczej – postanawia on, że Polskie Media Niezależne staną się Przedsiębiorstwem Medialnym. Plan ten zaczyna realizować 1 kwietnia 2017 roku. Obecnie trwają przygotowania do rejestracji firmy.

Przebudowa domu Piotra Moskwy praktycznie została wznowiona po blisko 4 latach, na wiosnę 2017 roku – dzięki wsparciu finansowemu wielu ludzi i odłożonych oszczędnościach.
Z przerwą na zimę budowa trwa obecnie od wiosny 2018 roku.

Nie bez kozery przypadek Piotra Moskwy porównać można do historycznego przypadku Michała Drzymały, którego wóz stał się symbolem walki z germanizacją pod zaborem pruskim.
Sprawa przebudowy domu Piotra Moskwy to walka o byt własny i jego rodziny. Ten dom mu niszczono z premedytacją – zamiast pomóc, aby mieszkał godnie z rodziną, w tym chorą żoną. Ten dom napadnięto, a dzieci Piotra i Teresy Moskwa stały się ofiarami ludzi, którzy zemstę zaplanowali, w odwecie za stworzenie Infoekspres i Polskich Mediów Niezależnych i… prawdę o Polsce, która nie jest wolna i suwerenna.

Jak widać Piotr Moskwa nie poddaje się. Do publikacji daje 3 zdjęcia. Chce główne roboty budowlane zakończyć w bieżącym roku. Kolejna sprawa to wykończenia. Z pewnością nie jest mu łatwo. Na budowie wszystko musi robić samodzielnie, bo nie stać go obecnie na opłacenie pomocnika. Piotr Moskwa nie prowadzi formalnie żadnej działalności gospodarczej. Z uwagi na prowadzone roboty budowlane – Piotr Moskwa nie może obecnie brać żadnych zleceń, aby zarobić pieniądze. Nie może mieć nawet konta w banku, z uwagi na rabunek kont zaocznymi bezprawnymi tytułami. Żona Piotra Moskwy nie pracuje. Jest chora na kręgosłup. Dla wsparcia rodziny starsza córka założyła konto w banku.

Wszyscy zainteresowani misją Piotra Moskwy dla Polski i Polaków, którzy rozumieją, że musi on mieć warunki odpowiednie do pracy i odpoczynku – mogą mu pomóc finansowo w przebudowie domu.

Dokonać wsparcia finansowego można na trzy sposoby:

1. Wsparcie finansowe bankowym Czekiem BLIK.
W ramach Czeku BLIK samodzielnie określasz kwotę oraz jednorazowe hasło do odbioru przesłanego czeku. Wspomniany Czek BLIK wysyłasz przy pomocy wiadomości tekstowej np: SMS – na telefon odbiorcy.
Wspomniany Czek BLIK możesz przekazać w czasie rzeczywistym w rozmowie telefonicznej – podobnie jak KODY do wypłat z: Western Union lub Poczty Polskiej itp. firm.
Nadawca Czeku BLIK powinien wiedzieć, czy na usługę tą jest prowizja, czy też nie oraz w jakim Banku najkorzystniej realizować odbiór Czeku BLIK ?
Te wiadomości potrzeba przekazać odbiorcy wsparcia.
Odebrać Czek BLIK mogę całą dobę w BANKOMATACH, które posiadają usługę BLIK.
2. Wsparcie finansowe można przekazywać przez Pocztę Polską w usłudze „Na Teraz” Można to zrobić na poczcie i przez ten formularz (podobnie jak przez banki) https://www.pzw.poczta-polska.pl/MKPWWW/NadawaniePrzekazow.aspx
3. Wsparcie finansowe można przekazywać przez Western Union w ich firmie i przez ten formularz (podobnie jak przez banki) https://www.westernunion.com/us/en/home.html

Dane osobowe (często wymagane) przy wpłatach:
Piotr Moskwa, 71-562 Szczecin, ul. Marii Rodziewiczówny 1/7, Polska
KODy wpłat z Czeku Blik, Poczty Polskiej i Western Union potrzebne do odbioru pieniędzy – proszę przekazywać drogą telefoniczną pod numery: +48 792 878 969, +48 792 646 848 (Play)
Kontakt e-mail: piotr-moskwa.news@prokonto.pl

W tytule wszystkich wpłat, jeżeli jest to wymagane proszę pisać: „wsparcie ogólne” lub „wsparcie rodziny”
Za wszelkie wsparcie finansowe dla Piotra Moskwy i jego całej rodziny serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, w jego imieniu.

 

Monika Kosecka Info
www.Infoekspres.pl
Polskie Media Niezależne 1998-2018
https://twitter.com/MKoseckaInfo
Polska, 19 lipiec 2018 rok, godz. 11:07

Podziel się informacją:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Flaker
 • Kciuk.pl
 • MySpace
 • Pinger
 • Twitter
 • Wahacz.pl
 • LinkedIn
 • Yahoo! Buzz
 • Bitacoras.com
 • BlinkList
 • Co-Robie.pl
 • Diigo
 • Grono
 • Gwar
 • Śledzik
 • Wykop
 • Add to favorites

Dodaj komentarz